פיצוי כספי מתאונות עבודה – המדריך המלא

עובדים רבים מאוד כיום, כבר חוו במשך חייהם תאונות עבודה. התהליך לקבלת התשלום והמימון לטיפולים הרואיים שכרוכים בכך, הוא ארוך ומסובך. במאמר הבא נביא לכם את כל המידע שקשור לתאונות עבודה, התשלום שמגיע לכם בעקבות התאונה, ותיאור התהליך של פיצוי כספי מתאונות עבודה!

אז מה זה תאונות עבודה?

ישנם מספר תאונות שמוגדרות כתאונות עבודה, זה תלוי במקום ובזמן בו אירעה התאונה וכדלהלן:

  • תאונה שנגרמה במקום העבודה או עקב העבודה.
  • תאונה שקרתה בעת ההליכה – נסיעה למקום העבודה וחזרה ממנה.
  • פגיעה שקרתה עקב חומרים כימיים שונים במקום העבודה. מחלות שונות שנגרמו כתוצאה מכך – מחלת ריאות, פגיעות במערכת השמע או כל דבר אחר. כאשר הפגיעה התרחשה, כמובן בשנות עבודתו במקום באותו העיסוק.
  • מקרה של תאונת דרכים בזמן העבודה, בדרך אליה או בחזרה ממנה. כמו כן, כאשר העובד נשלח על ידי המעסיק לשליחות מסוימת.

הגשת התביעה היא לא דבר כלל ועיקר. לא מומלץ לנסות לעשות זאת לבד מכיוון שכאשר אתם אינכם בקיאים מספיק בחוקי הביטוח, אתם עשויים לקבל סכום נמוך משמעותית ממה משגיע לכם. כמו כן במידה ויש לכם נכות מסוימת כתוצאה מהתאונה, אתם עלולים לקבל אחוזים נמוכים יותר ממה שאתם באמת.

לכן הדרך הנכונה לפעולה היא בעזרת חברה למימוש זכויות רפואיות העוסקת בתחום ומתמצאת בתחום, כדוגמת חברת זכות ויוזמה!

טופס 250

השלב הראשוני החשוב ביותר המשפיע על כל התהליך, הוא הטופס אותו תצטרכו להגיש לביטוח – במידה ואתם עובדים שכירים. עובדים עצמאיים יגישו טופס אחר לקופת החולים שלהם.

הכי חשוב: הכינו את עצמכם היטב לוועדה הרפואית של הוועדה. בוועדה יחקרו אתכם חקירה צולבת שתי וערב על כל הפרטים על מנת להפיל אתכם. לכן חשוב להתכונן לכך כראוי.

אולי יעניין אתכם?