כשאנחנו מתעניינים ברכישת מתנות לעובדים או ללקוחות שלנו, המטרה שלנו היא לצ'פר אותם, להראות להם שאנחנו חושבים עליהם, שאיכפת לנו מהם, להראות להם שמבחינתנו הם לא רק עובדים או לקוחות אלא הרבה מעבר לכך.

לשמחתנו, אנחנו יכולים למצוא דרכים שונות כיצד לקנות מתנות לעובדים וללקוחות בחגים, בפרט בפסח, אשר יש בהן יותר מאשר רצון לצ'פר או להראות מה אנחנו חשים כלפיהם. מדובר על מתנות שיכולות גם לבטא ערך מסוים של תרומה לקהילה. זה יכול להיות חיוני מצידנו כלפי המוניטין והתדמית שאנחנו יוצרים לעסק, אך זה יכול להיות חיוני מצידנו גם כלפי העובדים והלקוחות, אשר ישמחו לגלות שהמתנה שהם מקבלים מאיתנו היא בעלת ערך חברתי. 

היום, יותר מאשר אי פעם, הרבה מאוד מקומות עבודה מחפשים דרכים, מצד אחד, כיצד לצ'פר עובדים ולקוחות במתנות, מצד שני, שאלו יהיו מתנות בעלות ערך אמיתי, חברתי, קהילתי. 

איך זה יכול לבוא לידי ביטוי?

מתנות לפסח לעובדים עם ערך של תרומה לקהילה, יכולות לבוא לידי ביטוי, למשל, באמצעות רכישת מוצרים ופריטים אשר יוצרו או נארזו על ידי עובדים במפעלים מוגנים. מדובר על עובדים עם מוגבלויות וצרכים מיוחדים, העובדים במפעלים אשר נתמכים על ידי משרד העבודה והרווחה. 

אלו עובדים שיתקשו מאוד למצוא עבודה בצורה רגילה, ועל כן, ברגע שאנחנו רוכשים מתנות שיוצרו או נארזו על ידם, אזי שאנחנו למעשה מאפשרים להם להתפרנס בכבוד. מעבר לכך שהמתנה עצמה יכולה להיות בעלת ערך חברתי כזה או אחר. 

אנחנו יכולים למצוא דוגמאות שונות למפעלים שמעסיקים עובדים בצורה כזו וכן אנחנו יכולים למצוא לא מעט מוצרים ופריטים אשר יכולים לשמש מתנות בעלות ערך חברתי אמיתי.