איך תוכיח שהקניין הרוחני שלך?

קניין רוחני הוא אחד הנושאים המורכבים בעולם הטכנולוגי – וירטואלי של ימינו. חברות ותאגידי ענק נלחמות ושוטטות דם על פטנטים שנגנבו מהם, מה שמסתבר בסוף כלא משתלם בעליל משום שההליך המשפטי עולה הרבה יותר מסכום התביעה.

בארצות הברית למשל, תהליך של ליווי מקצועי בתביעה משפטית על קניין רוחני יכול בקלות לעלות בין 5 – 7 מיליון דולר. למה? כי זה נושא מורכב וכדי לנצח צריך להיאזר בסבלנות ובעיקר לקחת עורכי דין מומחים שגובים הון תועפות.

אז האם יש דרך פשוטה להוכיח הלכה למעשה קניין רוחני ששייך לנו? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

הוכחה לקניין רוחני:

כדי להוכיח קניין רוחני צריך להבין על איזה אופן מדובר. בתביעות משפטיות לרוב הקניין הרוחני הוא מוכח, התביעות מתחילות כאשר יצרניות אחרות לא השתמשו בפטנט כפי שהוא, הם לקחו חלק מסוים, שינו אותו, הפכו אותו למשהו חדש ואז החליטו להטמיע אותו במוצרים שלהם.

אז מתחיל להתנהל וויכוח ארוך, האם זו הפרה של זכויות היוצרים או לא. מדובר על משפטים שנערכים שנים ולבסוף שני הצדדים יוצאים חבולים רק מעצם התהליך המשפטי.

אולם במקרים פשוטים יותר אם רשמתם פטנט או שיש לכם קניין רוחני רשום על מידע דיגיטלי, תוכנה או כל מוצר אחר שלכם שהוא לא פיזי, ולדעתכם מישהו העתיק אותו או עשה בו שימוש שלא כדין, כל מה שתצטרכו כדי לתבוע אותו זה את המסמכים שמעידים על כך שהמוצר הזה הוא בבעלותכם ואתם היחידים שרשאים לשווק ולמכור אותו בגלל שאתם אלו שיצרתם אותו.

מהניסיון שלנו אנו יודעים שאנשים או חברות כמעט אף פעם לא יעתיקו ממש את מה שעשיתם. הם יודעים שהם חשופים תביעה והיכולת שלכם לעלות עליהם היא גבוהה. במקום זה הם משנים את הרעיון, מוסיפים פיצ'רים משלהם ומשווקים את זה בתור מוצר שלהם.

> למידע מקצועי ופרטים נוספים בקרו באתר https://patents-il.co.il!

אולי יעניין אתכם?

קניית לייקים ישראלים

חברה יכולה להשתמש בלייקים כדי למקד לנישה או יעד ספציפיים. במאמר זה נדבר על קניית לייקים ישראלים. זה נושא נפוץ מאוד בעולם השיווק והוא קשור

קרא עוד »

אלוורה הרבלייף

אלוורה הרבלייף הוא תוסף צמחי מרפא, המכיל תמציות של צמחי מרפא. המרכיבים העיקריים הם אלוורה וצמחים נוספים. זהו מוצר טבעי המבוסס על אלוורה. זהו המשקה

קרא עוד »