מה תפקידו של סוכן ביטוח פנסיוני?

תפקידו של סוכן ביטוח פנסיוני לא מתחיל ונגמר ב"תפירת" מוצרי ביטוח רגילים המוכרים לכל. תפקיד הסוכן הפנסיוני חשוב ביותר לכל אחד ואחת מאיתנו, שכן הוא מסייע בקבלת החלטות ארוכות טווח לגבי אפיקים פנסיוניים. סוכן ביטוח פנסיוני יכול לסייע ללקוחותיו לשפר את החסכונות וההשקעות המיועדות לתקופה שלאחר גיל העבודה. קראו בהרחבה על קרנות פנסיה!

כמה כדאי לחסוך לפנסיה ומתי?

סוכן ביטוח פנסיוני הינו איש מקצוע בעל רישיון, שצריך לפעול בצורה אובייקטיבית ומקצועית מול לקוח המגיע להתייעץ עימו בשורה של נושאים חשובים. בגדול, תפקיד הסוכן לבצע בירור צרכים מקיף, להכיר לעומק את מאפייני הלקוח ומאפייני משפחתו וצרכיו, כפי שמשתקפים כיום ולאור טווח הזמן הארוך.

תפקיד מרכזי מאוד של סוכן ביטוח פנסיוני הוא לסייע ללקוח להבין האם הוא חוסך כיום בצורה המתאימה לצרכיו, על מנת שיוכל ליהנות מפנסיה מתאימה לאחר פרישה מעבודה. לצורך כך מביאים בחשבון את הגיל, רמת הכנסה נוכחית, הכנסה צפויה בעתיד, רמת חיים מבוקשת בעתיד.

תפקידו של הסוכן לבדוק האם על פי קצב ההפקדות הנוכחי יצבור הלקוח קצבת פנסיה מספקת. תפקידו לסייע בביצוע התאמות ושינויים, על מנת לאפשר לחוסך קיום בכבוד, לו ולשאריו. הסוכן מכיר שלל מוצרים פנסיוניים וגופי ניהול והוא צריך להתאים לא רק את כמות ההפקדות אלא לסייע בבחירה בין אפיקים שונים, לאור רמות סיכון ותשואה אפשריים.

ייעוץ לאורך זמן – מה זה אומר?

תפקידו של סוכן ביטוח פנסיוני לא מתחיל ונגמר בפגישת ייעוץ בודדת. לאורך השנים, המצב האישי, המצב המשפחתי, כושר ההשתכרות ואפילו תוחלת החיים משתנים. לאור זאת, תפקידו של הסוכן יכול להיות מתמשך. מעת לעת, רצוי לבדוק האם החלטות שהתקבלו בעבר בנושא החסכונות הפנסיוניים עדיין מתאימות לימינו או שכדאי וצריך להכניס שינויים כאלה או אחרים.

אולי יעניין אתכם?