שדרוג, חידוש או שיפוץ חדר האמבטיה ללא ספק משפר את איכות החיים של כל בני הבית ומאפשר להנות מאחד החללים המפנקים והמרגיעים שיש לנו. אחת הבחירות שעלינו לעשות בתהליך זה, היא בחירת החיפויים והמשטחים הנמצאים בסמוך לכיור. מי שרוצה להנות ממראה יוקרתי ומחלל יפהפה ברמת עמידות גבוהה לאורך שנים, יכול ללכת על בחירת שיש לאמבט המביאה איתה מגוון של יתרונות הן בהיבט הפונקציונלי והן בהיבט העיצובי. שלושת הסוגים הפופולארים ביותר עבור האמבטיה הם גרניט פורצלן, שיש אבן קיסר וגרניט. לכל סוג יש את היתרונות אל מול החסרונות שלו, אך רובם עמידים מאוד למים ולחללים רטובים ומעניקים מענה עיצובי מרהיב לאמבטיה. 

אז איך בכל זאת בוחרים?

 הקריטריון הראשון שכדאי לקחת בחשבון בתהליך הבחירה הוא המראה. חשבו איך הייתם רוצים שהאמבטיה שלכם תיראה ובאיזה סגנון עיצובי- קלאסי, מודרני, כפרי או נורדי. בנוסף, שימו דגש על בחירת משטח שימושי, אשר יודע לספוג רטיבות ולחות. בנוסף, השיש אמור להיות עמיד גם בפני חומרי ניקוי וקל מאוד לתחזוקה. בדקו את התקציב שלכם, שכן משטחי שיש מאופיינים במנעד מחירים די גדול. 

היתרונות של שיש לחלל האמבטיה

חשיבות התקנה ורמת גימור

בנוסף לסוג השיש שחייב להתאים לתנאים המאתגרים בחלל האמבטיה, כמו בחירה בין גרניט פורצלן או אבן קיסר, יש חשיבות רבה גם לתהליך ההתקנה ולרמת הגימור. לכן, חשוב מאוד לבחור חברה מקצועית המתמחה בייבוא, שיווק והתקנת משטחי שיש, עם דגש על חלל האמבטיה, שכן רוב החברות בשוק מבצעות את ההתקנות שלהן בחלל המטבח. השוו בין כמה חברות, אספו המלצות, התרשמו מפרויקטים קודמים ורק אז קבלו החלטה.