איך בוחרים בודק שכר מוסמך

העסק שלך עבר ביקורת פתע מטעם משרד העבודה והוטל עליו קנס כספי? זהו הזמן בו עליך לפנות ללא דיחוי אל בודק שכר מוסמך שינסה לתת לך הגנה במקרה זה, ויפחית או ימנע את ההחלטה הזו. ככל הנראה תהליך הביקורת שהעסק עבר במפתיע הינו כתוצאה מחוק הגברת האכיפה של דיני העבודה שנכנס לפועל בשנת 2012, ולכן המדינה מבצעת הליכי פיקוח ואכיפה גבוהים ויעילים יותר כדי למנוע הפרות של זכויות עובדים במקומות עבודה.

אם אתה תוהה כיצד בודק שכר מוסמך יכול לעזור לך, ואיך תוכל לבחור איש מקצוע מתאים לכך – נרחיב על הנושא במאמר הנוכחי.

מהו בודק שכר מוסמך?

בודק שכר מוסמך הינו איש מקצוע שעבר הסמכה מטעם משרד הכלכלה, והוא בעל ההכשרה והיכולת לבצע בדיקות שכר תקופתיות מעמיקות של עובדים בחברות ובתי עסק שונים. המטרה של בדיקות השכר היא כדי לוודא שקיימת התאמה בין דיני העבודה הקבועים בחוק לבין תנאי העבודה של כל עובד בחברה, ובמקרה שיש אי התאמה בין אלו להתריע על כך בפני המעסיק כדי שיוכל לתקן זאת בהקדם.

גם במקרים בהם מעסיק קיבל קנס או עיצומים כספיים אחרים בגין הפרה של זכויות עובדים, בודק שכר מוסמך מטעם משרד רואה חשבון בחיפה יכול לבצע בדיקת שכר מקצועית כדי לוודא כי קיימת עילה לקבלת הסנקציות, ובמקרה הצורך למצוא את הדרך להפחית או למנוע את תשלום הקנס שנקבע.

איך לבחור בודק שכר מוסמך?

יש לזכור כי בודק שכר מוסמך מוכרח להיות בעל רקע וידע בתחום הפיננסי, ולכן איש מקצוע זה הינו בעל הכשרה של מנהל חשבונות, יועץ מס, רואה חשבון בחיפה או כל מקצוע פיננסי אחר נוסף על קבלת הסמכה רשמית של בודק שכר מוסמך.

אולי יעניין אתכם?