מתכנן פיננסי

בחיים אין שום דבר בטוח, ובמיוחד הדברים אמורים בתחום העסקים והפיננסים. אך גם אם העובדה הזאת די הגיונית, ניתן לנקוט צעדים שונים על מנת להסיר את הערפל, להקטין את אי הוודאות ולהביא לצמיחה פיננסית ויציבות. איך עושים את זה? נעזרים ביועצים כדוגמת מתכנן פיננסי. למרות שזהו מושג חדש יחסית, כדאי להבין על מה מדובר. 

מי נחשב מתכנן פיננסי

של כמו סוכן ביטוח או יועץ השקעות, מתכנן פיננסי איננו בדרך כלל ישות מקצועית שנועדה לייצר גוף פיננסי חיצוני. מתכננים פיננסיים יכולים להגיע מעולם הבנקאות, מתחום ייעוץ ההשקעות, ייעוץ הפנסיה, מנהלי תיקים, אנשי ביטוח ועוד. לכן, כאשר מישהו מציע לכם שירות של תכנון פיננסי, ראשית בדקו מהי ההכשרה וההסמכה המקצועית שלו. כלכלנים או רואי חשבון בהחלט יכולים להיחשב למתכננים פיננסיים אולם לא כל מתכנן פיננסי חייב להיות כלכלן או רואה חשבון. 

תכנון לטווח ארוך 

על פי רוב, מתכנן פיננסי אמור לסייע ללקוחותיו להיערך מבחינה פיננסית לטווח הזמן הבינוני או הארוך. כלומר, הוא עשוי להביא בחשבון את הכספים שהשקעתם או שצפויים להיות מושקעים באפיקים פנסיוניים אך גם אחרים. מתכנן פיננסי תמיד צריך להכיר תחילה את הלקוח, את המצב המשפחתי, את האיתנות הפיננסית, את הצרכים, הרצונות והתוכניות לטווח הזמן הבינוני או הארוך. מביאים בחשבון את כל הנכסים שלכם, נזילים ולא נזילים, על מנת לסייע בקבלת החלטות אובייקטיביות, שלא מונעות מתוך אינטרסים צרים (כגון, למשל של יועץ השקעות בבנק או של סוכן הביטוח של חברת ביטוח כזאת או אחרת). חשוב להבין שתכנון פיננסי זה לא פעולה שנעשית באופן חד פעמי. מעת לעת רצוי להיפגש עם המתכנן ולפי הצורך לבצע שינויים כאלה או אחרים. 

אולי יעניין אותך גם קרנות השתלמות לעובדי הוראה

אולי יעניין אתכם?

קניית לייקים ישראלים

חברה יכולה להשתמש בלייקים כדי למקד לנישה או יעד ספציפיים. במאמר זה נדבר על קניית לייקים ישראלים. זה נושא נפוץ מאוד בעולם השיווק והוא קשור

קרא עוד »

אלוורה הרבלייף

אלוורה הרבלייף הוא תוסף צמחי מרפא, המכיל תמציות של צמחי מרפא. המרכיבים העיקריים הם אלוורה וצמחים נוספים. זהו מוצר טבעי המבוסס על אלוורה. זהו המשקה

קרא עוד »