מטפלת או בית אבות?

כשזה קורה זה יכול להכניס משפחה שלמה ללחץ, לבלבול שמוביל לחוסר אונים ועוד. לפעמים הקשיש הופך להיות סיעודי תוך כמה ימים ומיד אז, צריך להחליט מה יעשה בעניינו.

ההתלבטויות הן רבות. מצד אחד אתם רוצים את הטוב ביותר בשבילו, הבית הוא המקום הטבעי שלו, זו החממה הפרטית שלו, ובגיל כזה, נורא קשה לוותר על המקום הפרטי.

אולם לפעמים, המצב הרפואי מחייב גישה לרופאים, לפעמים השהות בבית רק מזיקה בגלל שהבית ריק רוב הזמן ולעומת זאת במסגרת בית אבות סיעודי יש אנשים, תעסוקה, יש חיים.

אז מה לעשות? קראו כאן למטה כדי לדעת מה לעשות.

 

לבחור נכון – מטפלת או בית אבות?

כאשר אתם צריכים להחליט על מישהו שזה עתה הוגדרת כסיעודי זה קשה שבעתיים. לא בטוח שיש לכם מושג מה זה אומר להיות סיעודי. אין לכם מושג מה ההשלכות של שהות בבית אבות ולא מושג מה ההשלכות של שהות בבית, אם בכלל זה אפשרי.

אז מה לעשות?  קודם כל צריך קצת לשים את הרגשות בצד. נכון שאתם רוצים את אבא בבית ואין מקום יותר טוב מהבית, אבל צריך לזכור שיש כאן שיקולים מקצועיים, כמו שתראו מיד.

בתור התחלה התייעצו עם הרופא או מי שאחראי על הטיפול הרפואי בקשיש, תשאלו אותו האם להישאר בבית זה כדאי בליווי מטפלת צמודה, הוא, עם הידע שלו על המצב הרפואי של הקשיש ידע להגיד לכם בדיוק האם זה אחריותי מצידכם להשאיר את האבא או הסבתא בבית.

אם קיבלתם תשובה שכן, עכשיו תבדקו האם השהות בבית היא טובה לו לחיי היום יום או שהיא מזיקה לו בגלל הבדידות והשעמום. אם כן, יכול להיות שזו לבד סיבה מספיקה להעביר אותו אל בית אבות נוה שלו

אולי יעניין אתכם?