משכנתא למסורבים בבנק

בעוד שוק ההלוואות והאשראי בישראל רק הולך ומתפתח משנה לשנה, התחרות על ליבם וכיסם של האזרחים הולכת וגוברת גם כן. עם זאת, הבנקים בישראל כפופים לחוקים של בנק ישראל ולכן חוקים נוקשים אלה לעתים רבות מגבילים את הבנקים, במיוחד כאשר מדובר במשכנתא. המשכנתא הינה הלוואה גדולה מאוד וככזו גם הגוף הלוואה מתייחס אליה הרבה יותר בכובד ראש. אם בעבר אנשים היו יכולים ליטול משכנתא די בקלות הרי שכיום הסיפור מסובך יותר ובמידה רבה תלוי בדירוג האשראי שלכם ובמצבכם הכלכלי. 

סירוב הבנק להעניק משכנתא:

מאות אלפי ישראלים מסורבים על ידי הבנקים לקבלת משכנתא. זה עשוי לקרות כתוצאה מהתנהלות כלכלית לקויה, בעיות בתזרים המזומנים החודשי לאחרונה (למשל בשל פיטורים מהעבודה) ויכול להיות גם כתוצאה מאי עמידה בחוקים של בנק ישראל או בעקבות BDI שלילי. מה עושים במקרה כזה? בוחנים אופציות נוספות, חוץ בנקאיות כמו למשל עם המרכז להבראה פיננסית או עם גופים הפועלים תחת פיקוח משרד האוצר ורשות שוק ההון כמובן.

מתי תרצו לקחת משכנתא למסורבים בבנק?

  • כאשר אינכם יכולים לעמוד בהוצאות החודשיות – ותוספת כסף תעזור לכם לסגור חובות, להפחית את ההוצאה החודשית ולהיכנס למסגרת הבראה כלכלית מיטיבה עבורכם.
  • הליכי הוצאה לפועל/כינוס נכסים – למנוע נזק גדול יותר.
  • חשבון מוגבל – יכול להיגרם כתוצאה מחזרה של 10 שיקים בטווח של שנה. החשבון יוגבל אוטומטית למשך שנה קדימה ולא יהיו לכם מסגרות אשראי, כרטיסי אשראי, הלוואות ועוד. על כן תתקשו מאוד להתנהל באופן שוטף ולכן אופציה של תוספת משכנתא תסייע לכם מאוד לעבור את התקופה הלחוצה. ועוד.

לסיכום; משכנתא למסורבים בבנק הינה הלוואה לכל דבר, הניתנת כנגד שעבוד של נכס קיים ומיועדת לעזור לכם דווקא ברגעים בהם הבנק לא יכול להעניק לכם את ההלוואה הנדרשת לכם מסיבה מסוימת.

אולי יעניין אתכם?