מה הוא הסדר נושים?

הסדר נושים הוא מונח שמתייחס לפתרון העומד לרשותם של חייבים בהוצאה לפועל המצויים במצב של חוסר יכולת לפרוע את חובותיהם הכספיים לבעלי החוב. הסדר נושים הוא בדיוק מה שאתם חושבים: עשיית סדר בחובות הרבים לנושים.

מה הוא הסדר נושים? |

חייבים בהוצאה לפועל, ברוב המקרים נושאים עימם חובות גדולים לנושים שונים. את החובות הללו לא תמיד הם יכולים להחזיק בצורה חלקה ומלאה לנושים שלהם ולכן, גם במצב כזה יש מה לעשות.

במצב זה, חייבים רבים בוחרים להגיש בקשה בבית המשפט לפתיחת הליכי חדלות פירעון, מה שמאפשר להם להסדיר חלק מסוים מחובם מול בעלי החוב ולקבל הפטר מתשלום יתרת החוב בתום ההליכים.

האם אפשר להגיע להסדר מול הנושים |

במקרים מסוימים, ישנה אפשרות להגיע להסדר תשלומים מול הנושים, זאת מבלי להיכנס להליכי חדלות הפירעון, ובכך לחסוך זמן רב, משאבים, כסף, ופגיעה בזכויותיו ובשמו הטוב של החייב.

עורך דין להסדרי חוב ולהליכי הוצאה לפועל יכול להיות הגורם החשוב ביותר שלכם בדרך לחירות כלכלית. עורך דין אביתר כהן יטפל לכם בעניינים אלה בצורה הטובה ביותר, כך תוכלו גם לחסוך אלפי שקלים.

איך ניתן להגיש בקשה להסדר נושים? |

כדי להגיע להסדר מול הנושים, על החייב, להגיש בקשה לבית משפט השלום הנמצא באזור מגוריו או עסקיו. הבקשה צריכה לכלול הצעה להסדר מול כל הנושים לצד בקשה להבאת הסדר החוב לאישור כל הצדדים.

על החייב לספק העתק מהבקשה להסדר נושים – ללא הליך חדלות פירעון – לממונה על הליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי – הרי הוא הכונס הרשמי. הליך זה הוא פשוט מאוד וניתן לעשות אותו בחינם באופן מקוון באתר משרד המשפטים.

אולי יעניין אתכם?